Znak a vlajka obce Svor

Na jaře roku 2011 zastupitelstvo obce Svor vyhlásilo soutěž o návrh na podobu symbolů obce Svor znaku a vlajky. Hlavním smyslem tohoto kroku byla skutečnost, že obec Svor tyto symboly neměla.

Do soutěže se přihlásilo celkem 5 návrhů. Komise sestavená z členů zastupitelstva vybrala návrh paní Jany Filipové ze Svoru. Tento návrh byl konzultován s členem podvýboru Poslanecké sněmovny pro heraldiku a vexilologii panem Ing. Petrem Exnerem. Finální podoba návrhu, která odpovídala heraldickým parametrům byla v květnu 2011 odeslána do Parlamentu ČR k posouzení. Podvýbor pro heraldiku a vexilologii na svém zasedání 9.11.2011 doporučil, aby byly navrhované symboly znaku a vlajky obci Svor uděleny. Slavnostní udělení podoby znaku a vlajky proběhlo dne 26.1.2012 v Poslanecké sněmovně na základě Rozhodnutí č.24. předsedkyně Poslanecké sněmovny paní Miroslavy Němcové.

zde ke stažení

Znak:

Znak obce Svor

Znak  vychází především z umístění obce Svor mezi třemi kopci - Klíč, Rousínovský vrch a Sokolčík, které jsou výraznými dominantami této části Lužických hor - zelené trojvrší. Dále z významné lokality výskytu chráněné rostliny Lilie zlatohlavá - lilie uprostřed trojvrší. Dva listy s kapkou rosy v horní části znaku znázorňují osadu Rousínov, která se dříve jmenovala Mörgentau - ranní rosa.

Vlajka:

Vzhled vlajky vychází z podoby znaku - trojvrší a Lilie zlatohlavá

Vlajka obce Svor

logo mobilní aplikace